Blog

11. augusta 2016

Kalendár Staré zlaté časy pokrstil Ľudovít Štúr

Charitatívny kalendár Staré zlaté časy časy sme zrealizovali už po tretí krát. Originálne fotografie Martina Fridnera majú originálnych modelov a modelky – obyvateľov Centra sociálnychj služieb Náruč záchrany SENIOR&JUNIOR – seniorov a mamičky s deťmi.

Charitatívny kalendár Staré zlaté časy časy sme zrealizovali už po tretí krát. Originálne fotografie Martina Fridnera majú originálnych modelov a modelky – obyvateľov Centra sociálnychj služieb Náruč záchrany SENIOR&JUNIOR – seniorov a mamičky s deťmi. Tento rok sa premenili na historické osobnosti Slovenska, a tak sa pred objektívom objavili napríklad Matúš Čák Trenčiansky, Ľudmila Podjavorinská, Štefan Banič, Jánošík, Móric Beňovský a mnohí ďalší.

Pre seniorov a mamičky s deťmi je fotenie vždy veľký zážitok, dostnú sa na miesta, o ktorých ani netušili, že uvidia – Skalicu, hrad Červený Kameň, múzeá v Bratislave, či v Nitre. Ich nasadenie je úžasné, robí im radosť, že môžu byť užitoční a pomôcť sami sebe či ostatným seniorom – výťažok z predaja kalendárov bude totiž použitý na veľmi obľúbenú a užitočnú tanečnú terapiu. Terapia ich zabvuje bolestí, aktivizuje pamäť, prebúdza seniorov za apatie a pod vedením terapeutky Lucie Šuplatovej dokážu pohyby, o ktorých by si mysleli, že ich už dávno nezvládnu. 

Ďakujeme spoločnostiam Kováčtransport, IPOS-kancelárske potreby, Marco Mirelli a AMS, ktoré sponzorovali kalendár už po tretíkrát, spoločnostiam TPD, Neudoerfler, ktoré sponzorovali kalendár dvakrát, a spoločnostiam Arspect, Jolly Joker, Shopping Center Mirage, Biatec Group a Quercus, CZ Slovakia!  

Aj pre nich sme pripravili slávnostný krst, ktorý pohotovo moderoval Martin Nikodým a na ktorom vystúpil Martin Malachovský, tanečná skupina Phantoms Crew a tanečná škola Jágermajster.