Blog

9. decembra 2012

Trvalá náruč pre mamičky s deťmi v Náruči záchrany

Trvalá náruč je projekt, ktorý robíme pre naše mamičky s deťmi, aby sme posilnili ich sebadôveru, rodičovské zručnosti a podporili ich v nájdení vhodného zamestnania.

Trvalá náruč je projekt, ktorý robíme pre naše mamičky s deťmi, aby sme posilnili ich sebadôveru, rodičovské zručnosti a podporili ich v nájdení vhodného zamestnania.

Je to dvojročný projekt pre vždy novú skupinu matiek s deťmi, ktoré môžu v Náruči záchrany ostať maximálne 3 roky. Je určený pre mladé mamičky z Náruče záchrany, ktoré sa ocitli v tiesni, a napriek tomu vyvíjajú veľké úsilie a chcú sa čo najlepšie postarať o svoje deti. V Náruči záchrany majú dočasne strechu nad hlavou, no potrebujú  všetku dostupnú pomoc, aby boli schopné uvedomiť si svoj potenciál, svoje schopnosti a silné stránky a rozvíjali ich. Psychologická podpora v oblasti individuálnej a skupinovej terapie a aktivizujúce prednášky, hranie rolí – to sú prostriedky, ako to dosiahnuť.

 

Prvú časť projektu vedie psychologička Daniela Čechová.

ČO SME UŽ PROJEKTOM DOSIAHLI?

Pred tromi rokmi sme pri skupine prvých žien – matiek vstupovali do ambiciózneho projektu a naším snom bolo po troch rokoch vyprevadiť z Náruče záchrany matky, ktoré budú trvalo späté so svojimi deťmi, budú ich milovať, správne vychovávať a budú pracovať. Za ten čas prešlo našimi bránami 27 žien a 28 detí. Z nich 10 je stále našimi klientkami a 17 sme vyprevadili do života. Až 16 z nich zostalo so svojimi deťmi a vzorne sa o ne starajú. Polovica z týchto mám má trvalé zamestnanie. Ostatné ešte čerpajú rodičovský príspevok.

Dielo sa podarilo, trvalá náruč funguje. Preto sme tento rok spustili druhý ročník projektu a do vzdelávacieho procesu sme zaradili 9 nových matiek. Veríme, že budú rovnako úspešné ako ich predchodkyne. Veď jedna z absolventiek prvého ročníka mamička Majka, matka dvoch synov, ktorá vďaka Trvalej náruči absolvovala kurz opatrovateľky a je zamestnaná priamo u nás, sa stala minulý rok v Náruči záchrany opatrovateľkou roka.

Aj vy môžete pomôcť tejto misii.

Prvú časť projektu Trvalá náruč podporila

na druhú hľadáme zdroje.