Donori a partneri

Modernizáciu 20-tich Hniezd záchrany podporili

IMP KONTAKT

Je skvelé, že firemná filantropia sa stala súčasťou firemnej kultúry čoraz väčšieho počtu firiem. Teší nás, že na obyvateľoch Náruče Senior & Junior niekomu záleží, a sme poctení, že im pomohla firma IMP Kontakt. Mohli sme tak našim mamičkám a ich deťom podarovať poukážky na nákup hygienického tovaru, zabezpečiť deťom darčeky na MDD, pomôcť jednej z mamiček doplatiť úhradu za ubytovanie už mimo zariadenia a našim seniorom dopriať zážitok na slávnostnom krste charitatívneho kalendára.

ĎAKUJEME!


Darčeky na MDD

Malá Dianka už býva s mamičkou v novom domove aj vďaka príspevku od IMP Kontakt

Seniori na slávnostnom krste charitatatívneho kalendára

Vianoce boli veselšie aj vďaka IMP Kontakt:-)

BELLA.SK

Spoločnosť Bella.sk pomáha Hniezdu záchrany!

Výrobca špičkových hygenických potrieb sa rozhodol pravidelne prispievať výťažkom z predaja detských plienok na podporu Hniezd záchrany na Slovensku. Takéto dlhodobé partnerstvá si veľmi ceníme, pretože len tak môžeme systematicky pracovať na projektoch pre záchranu tých najbezbrannejších.

Pravidelne prispieva aj do benefičnej dražby na bratislavských vianočných trhoch na Hlavnom námestí.

ĎAKUJEME!

CHARITATÍVNY KALENDÁR 2017 – STARÉ ZLATÉ ČASY SPOMIENKOVÉ

Pre rok 2017 sme si pripravili špeciálny charitatívny kalendár, v ktorom sme na jednom mieste sústredili tie najkrajšie fotografie Martina Fridnera z predchádzajúcich ročníkov. Vznikol praktický spoločník, ktorý nám, našim seniorom, aj našim úžasným sponzorom pomôže pozlátiť si spomienky v roku 2017:-)

ĎAKUJEME SPOLOČNOSTIAM: Kováč Transport, Jolly Joker, AMS communication, IPOS kancelárske potreby, Neudoerfler!

SPOLOČNOSŤ SYNGENTA SLOVENSKO

Vďaka finančnému daru spoločnosti sme zakúpili zariadenie izieb pre seniorov – 2 ks polohovateľných postelí aj s matracom, šatníkovú skriňu a nočný stolík.Všetok nábytok je špeciálne prispôsobený potrebám odkázaných seniorov a do značnej miery im poskytuje potrebný komfort.Zvyšok finančného daru sme použili na pomôcky pre špecializované terapie pre seniorov, ale aj napríklad na kúpu medailí pre víťazov Olympiády seniorov.

ĎAKUJEME!

NADÁCIA MARKÍZA

Nadácia Markíza opať prispela na opustené mamičky s deťmi výťažkom z Verejnej zbierky (Verejná zbierka Nadácie Televízie Markíza, reg. č. 000-2014-019679), ktorú aj pre naše občianske združenie organizovala, sumou 3081,60 EUR! Prostriedky využijeme na podporu štartu do nového života pre naše mamičky a ich deti.

VIANOČNÝ BAZÁR CHALAŇOV 2015

Bazár chalaňov Juraja Kemku, Mariána Miezgu, Roba Jakaba a Lukáša Latináka  priniesol Náruči záchrany 7 545 EUR! Títo štyria skvelí herci  venovali výťažok zo svojho známeho charitatívneho bazára  na rekonštrukciu priestorov pre matky s deťmi – zateplenie jednej veľmi studenej izby a výmenu vnútorných zariadení v Náruči záchrany. Páni, ďakujeme!

SHOPPING MIRAGE CENTRUM – ŽILINA PRE HNIEZDA ZÁCHRANY

Už druhýkrát obyvatelia Žiliny pomohli nechceným deťom na Slovensku. Kúpou lampiónov počas večera 1000 želaní, ktorý sa koná vždy na narodeniny žilinského obchodného domu Mirage shopping center vyzbierali 5 962 EUR na podporu projektu Hniezdo záchrany. Darovací šek odovzdal prezidentke občianskeho združenia Anne Ghannamovej člen predstavenstva pán George Trabelsie, ktorý je svojimi charitatívnymi počimni všeobecne známy. Peniaze budú použité na prevádzku nonostop Linky Hniezad záchrany, ktorá je určená na pomoc matkám v núdzi.

ĎAKUJEME!

CHARITATÍVNY KALENDÁR NA ROK 2016

ADVOKÁTI PRO BONO – WHITE&CASE

Ďakujeme Nadácii Pontis, ktorá nám v rámci programu ADVOKÁTI PRO BONO našla ochotných právnikov renomovanej právnej kancelárie WHITE&CASE.
Ďakujeme zanieteným a zaneprázneným odborníkom, že si našli čas nato, aby právne posúdili a spravili revíziu našich dokumentov Pracovná zmluva, Zmluva o dobrovoľníctve, Písomné napomenutie…, tak aby boli v súlade s platnou legislatívou. Teraz vieme, že naše dokumenty sú presné a správne:-)

Anjelsky dobrá voda Lucka pre Náruč záchrany

V tohtoročnom horúcom lete seniorov pravidelne dopovala tou najvzácnejšou tekutinou – zdravou vodou Lucka. Spoločnosť VODAX nainštalovala v našej vynovenej jedálni novučičký automat, ktorý využívajú okrem seniorov aj ich návštevy.Ďakujeme, Lucka!

JOHNSON CONTROLS

Naša jedáleň nie je len miestom, kde sa snažíme seniorom podávať chutné jedlo, ale aj miestom, kde sa seniori stretávajú na dopoludňajších aktivitách a po večeri si radi poklebetia alebo sami zahrajú spoločenské hry. Aby bola jedáleň aj akousi útulnou klubovňou, vymenili sme linoleum a peknú dlažbu, steny večne ošúchané od vozíčkov sme obložili kameňom a na steny zavesili zväčšené fotografie našich seniorov, ktorí na nafotili charitatívny kalendár. Aby sme na spoločenských posedeniach mali kvalitné ozvučenie, kúpili sme výkonný audiosystém s mikrofónom. Za tento darček ďakujeme Prvej stavebnej sporiteľni a spoločnosti Johnson Controls.

A zamestnanci Johnson Controls okrem nám finančného príspevku darovali aj svoj čas, svoje šikovné ruky a veselú náladu, ktorú rozdávali seniorom, keď sa na ich izbách pustili do umývania okien. Tento osobný dar má pre našich seniorov, ktorí privítajú každú možnosť, kedy sa môžu s niekým porozpávať, neoceniteľnú hodnotu:-)

A tu sa potvrdzuje, že dobro sa dávaním rozširuje. Katka Laluhová bola našou dobrovoľníčkou v projekte Adoptuj si starých rodičov. Hoci činnosť v programe ukončila, stále sa k nám vracia a práve ona bola tou, ktorá vo svojej firme presadila, aby sa firemná filantropia realizovala v Náruči záchrany:-)

NADÁCIA ORANGE

Pamätáte sa, keď sme vás vyzvali, aby ste sa ekologicky zbavili starých mobilov? A že nám takto navyše môžete aj pomôcť? Nuž ďakujeme vám aj spoločnosti Orange za príspevok vo výške 14 544,50 EUR, za ktorý sme zriadili našu dielničku, kde spoločne mávajú pracovnú terapiu seniori aj mamičky. Kúpili sme väčší konvektomat, v ktorom spoločne pečieme medovníčky, ktoré využívame ma naše benefičné akcie. Terapia má tak aj praktický úžitok, čo najmä seniori veľmi oceňujú.

NADÁCIA MARKÍZA

Deň s Nadáciou Markíza 6. 12. 2014 bol pre naše občianske združenie mimoriadne úspešný. Diváci TV Markíza darovali nášmu občioanskemu zdriuženiu až 19500 EUR a 500 EUR potrešilo mamičku Majku a jej dvoch synov, ktorá sa po odchode z Náruče už postavila na vlastné nohy, ale takýto finančný dar im veľmi významne pomôže! ĎAKUJEME aj moderátorom, ktorý počas celého dňa vytvorili príjemnú náladu, vďaka ktorej sa podarilo vyzbierať takúto ohromnú čiastku!

PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA

Dlhodobé spolupráce prinášajú dlhodobé výsledky. Veľmi náš teší, že sa nám podarilo  u niektorých našich partnerov vytvoriť pamäťovú stopu, ktorá trvá už niekoľko rokov, alebo má najväčšie šance, aby ňou bola. Skvalitňujeme tak prostredie, zdravie a možnosti individuálneho rozvoja našich klientov.  Takýmto partenrom je pre nás už roky Prvá stavebná sporiteľňa.

Naša jedáleň nie je len miestom, kde sa snažíme seniorom podávať chutné jedlo, ale aj miestom, kde sa seniori stretávajú na dopoludňajších aktivitách a po večeri si radi poklebetia alebo sami zahrajú spoločenské hry. Aby bola jedáleň aj akousi útulnou klubovňou, vymenili sme linoleum a peknú dlažbu, steny večne ošúchané od vozíčkov sme obložili kameňom a na steny zavesili zväčšené fotografie našich seniorov, ktorí na nafotili charitatívny kalendár. Aby sme na spoločenských posedeniach mali kvalitné ozvučenie, kúpili sme výkonný audiosystém s mikrofónom. Za tento darček ďakujeme Prvej stavebnej sporiteľni a spoločnosti Johnson Controls.

PRICEWATERHOUSECOOPERS SLOVENSKO

Zamestnanci tejto úspešnej spoločnosti darovali Náruči záchrany finančný dar vo výške 665 EUR pre účel zakúoenia novej chladničky do kuchyne a fotoaparátu, ktorým môžeme zvečnovať udalosti a zážitky našich klientov, ako aj celého občianskeho združenia.

CHARITATÍVNY KALENDÁR NA ROK 2015

Aj v roku 2014 sme našli úžasných 12 mesiačikov, ktorí podporili charitatívny kalendár Staré zlaté časy ROZPRÁVKOVÉ. Viete, ktorí to boli?

CHARITATÍVNY KALENDÁR NA ROK 2014

Náš prvý charitatívny kalendár, ktorý nafotili obyvatelia našej Náruče záchrany – seniori a mamičky s deťmi sa niesol v znamení elegancie.

Hniezda záchrany podporili

Hniezda záchrany – verejné inkubátory, ktorých je na Slovensku 20 a ktoré sú, z dôvodu eliminácie ohrozenie zdravia či života dieťaťa, umiestnené vždy v nemocniciach by nevznikli bez podpory sponzorov, ktorí finančne prispeli na vybudovanie Hniezd záchrany.
PATRÍ IM NAŠA VEĽKÁ VĎAKA:

Mesto/Nemocnica  Sponzor   Rok vzniku
Bratislava-Kramáre Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.   2004
Prešov Únia žien Slovenska, Týždenník Slovenska 2004
Žilina Castor&Polux, a.s.    2004
Nitra Nadácia SPP 2005
Trnava Nadácia Markíza, Ministerstvo zdravotníctva SR 2005
Bratislava-Petržalka Nadácia Markíza, Ministerstvo zdravotníctva SR 2005
Nové Zámky Nadácia Markíza, Ministerstvo zdravotníctva SR 2005
Banská Bystrica SHP Harmanec, a.s. 2005
Ružomberok Mondi Bussines paper scp 2005
Košice Transpetrol, Nadácia Ivany Christovej Orin Panacea 2005
Dolný Kubín ECO Invest, Americká obchodná komora 2007
Spišská Nová Ves Kooperativa 2007
Rožňava ECO Invest  2007
Trenčín Nadácia SPP, Mesto Trenčín 2010
Čadca Nadácia Markíza, hej.sk, Nadácia Academia NOVA, OZ Naša nemocnica v Čadci, Bc. Ing. Jozef Vražel 2010
Rimavská Sobota Hypernova, ECO Invest 2010
Skalica Nafta, Nadácia SPP, Prvá stavebná sporiteľňa, a.s., Grafobal, Mesto Skalica 2012
Dunajská Streda SAD Dunajská Streda, Akvamont, Thermalpark, Mesto Dunajská Streda, Ozskár Világi, Slovnaft 2012
Svidník Dôvera, Svet zdravia, Východoslovenská energetika 2012
Vranou nad Topľou Betpres, Mesto Vranov nad Topľou 2012

 

Umiestnenie inkubátorov

NÁRUČ ZÁCHRANY A PROJEKTY SOCIÁLNEJ INKLÚZIE PRE JEJ OBYVATEĽOV PODPORILI